Göğüs Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır

0 5

Göğüs estetiği kadınların memelerinin estetiksel açıdan kendisinin istediği gibi olmasını sağlayan bir operasyondur. Küçük göğüslü olmaktan veya büyük göğüslü olmaktan şikayetçi olmalarıyla birlikte, sarkmış göğüslerden de yakınan pek çok kadın estetik yaptırmaktadır.

Kadınlarda ergenlik dönemiyle birlikte başlayan meme gelişimi tahminen 18 yaşlarında tamamlanmaktadır. Bu nedenle 18 yaşından itibaren göğüs estetiği kapsamında ameliyatlar yapılabilmektedir. Estetik operasyon planlaması göğüslerin kadının psikolojisini olumsuz etkilenmesine, vücutta ağrılara, göğüslerde mantar  oluşumlarına, solunum zorluklarına neden olması durumunda en kısa zamanda yapılması gereklidir.

Göğüs büyütme estetiği nasıl yapılır?

Göğüs büyütme acıyla hastanın kendi dokusu veya meme protezleri kullanılabilir. Kendi dokusu kullanıldığında, hastanın göğüslerine kendi yağ dokusunun enjeksiyonu yapılmaktadır. Meme protezleriyle ise meme protezi meme dokusunun altına veya göğüs kasının alt tarafına yerleştirilmektedir.

Göğüs büyütme operasyonları göğüslerinde sarkmalar olan kadınlar için tekli uygulanması uygun değildir. Göğüslerin dik ve dolgun görünümünü destekleyecek, göğüs dikleştirme ameliyatı ve büyütme ameliyatı ikisi birlikte uygulanmalıdır.

Göğüs küçültme estetiği nasıl yapılır?

Göğüs küçültme operasyonu büyük göğüslerden şikayetçi olan ve sağlık sorunları yaşayanlara uygulanmaktadır. Bu ameliyatlarda farklı teknikler uygulanabilir. Bu ameliyatlar ile göğüslerde mevcut olan asimetriler belli oranlarda istenildiği kadar düzeltilebilir. Göğüsler daha simetrik ve düzgün bir hale getirilir. Büyüklüğü normal seviyelere getirilerek, sarkıklık seviyesi de nispeten azaltılır. Ameliyat sırasında göğüs dikleştirme operasyonu da hastanın iznine ve isteğine göre yapılabilir.

Göğüs dikleştirme ameliyatı nasıl yapılır?

Göğüs dikleştirme ameliyatları büyük ve küçük göğüslü kadınlara uygulanabilmektedir. Zamanla göğüsler diriliğini kaybeder ve sarkarak estetik bir kaygı oluşturur. Bu ameliyatlarda göğüslerin boyutu değiştirilmezken sadece sarkıklık seviyesi giderilir. Göğüs dikleştirme estetiğinde sonuçlar oldukça başarılı olur. Alınan sonuçlarla birlikte daha diri ve estetik göğüsler elde edilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.