El Bakımı Nasıl Olmalıdır

0 2

Yaş ilerledikçe yaşlanmanın en çok yüzümüzde belli olduğunu düşünürüz hâlbuki yaşlanma en çok ellerimizde belli olur. Özellikler soğuk kış günlerinde en çok ellerinizin bakıma ihtiyacı vardır. Gün içerisinde dış etkilerle en çok temas ellerimizle olur. Korunması ve bakıma muhtaç ellerimize oldukça özen göstermeliyiz. Havaların soğumasıyla elleriniz nemini kaybeder ve kurumaya bakım yapılmazsa ardından da çatlamaya ve küçük küçük yaralar oluşmaya başlar.

Buda doğal olarak ellerinizin hızlıca yaşlanmasına sebep olur. Ellerinizin bakımı için kış mevsimi ve hatta öncesinden itibaren nemlendirici krem kullanılmalı ve buna devam etmelisiniz. Ayrıca ellerinizi sadece soğuktan değil güneşin zararlı ışınlarından da korumalısınız. Bunun içinde güneşe çıkmadan önce gün içerisinde mutlaka elleriniz için faktörlü güneş koruyucu kremlerini kullanmalısınız.

Ellerinizde meydana gelebilecek diğer bir yaşlılık belirtisi de el lekeleridir. El lekelerinden kurtulmak için el lekelerinizi dondurma işlemini tercih edebilirsiniz. Bu yöntemin adına krioterapi yöntemi ile el lekeleri dondurma işlemi denmektedir. Her şeyinizi olan elleriniz için en güzel şekilde bakım uygulamalısıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.